Spolek Mlejn v roce 2010 finančně podporovali:


Statutární město Ostrava a městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz

Výstavy ve Mlejně

Od 23.11. - 20.12.2010 v Galerii Mlejn - ROSKA opět ve Mlejně"3 ročník výstavy pořádané společností Roska Ostrava

Výstavu uvedl Eda Riedl a JUDr Zapletalová z FNO.
více v obrazovém zpravodajství na Facebook:

Od 27.10. - 20.11.2010 v Galerii Mlejn - David Hanzelka - BENOZZA, město z rubu vesmíru"O této výstavě nelze psát, tu je nutno navštívit a vedle obrazů si přečíst to vše co autor předkládá.

Výstavu uvedl Eda Riedl a autor osobně.
více v obrazovém zpravodajství na Facebook:

Od 30.9. - 26.10.2010 v Galerii Mlejn - Petr Kuh - ohlédnutí"retrospektivní výstava Petra Kuha při příležitosti kulatých narozenin.

Výstavu uvedl Mgr. Břetislav Uhlář, zahrál Jirka Neduha a Roman Rotter.
více v obrazovém zpravodajství na Facebook:

Od 9.9. - 27.09.2010 v Galerii Mlejn - MALOVÁNÍ ZE MLEJNA, aneb "Malování pro radost"Celá naše parta zleva: Zlatka Palečková, Mirka Pastušková, Šárka Spurná, Mariana Ha/Horská, Romana Mutinová, Míla Mohrová, Šárka Hamšíková a dole Eda Riedl, Jiří Pol.

Byla vernisáž jakou galerie ještě nepamatovala. Opravdu d§stojná oslava desetiletéto výroči trvání Galerie Mlejn. Lidí plno, stoly plné dobrot, báječná kapela NOJO band, která hrála po celou dobu a světe div se - dokonce se i tančilo.
Výstavu uvedl Eda Riedl.
více v obrazovém zpravodajství na Facebook:

Od 12.8. - 7.09.2010 v Galerii Mlejn - Světlana Yereshchenko-Šumberáková o b r a z y m a l o v a n é š p a c h t l ía že se bylo na vernisáži na co dívat, těch obrazů.bylo si skutečně o čem povídat a daly se i ochutnat dobroty z jiné kuchyně.


Od 10.7. - 8.08.2010 v Galerii Mlejn - Edward Syty + Aleksander Marek Zyško o b r a z y + o b j e k t yna vernisáži bylo příjemně, bavili se všichni, podle libosti.Nahoře autor Marek z Wroclavi nezi svými objekty a dole Edward se svými obrazy.


Na vernisáži zahrál Jirka Neduha, výstavu uvedl Eda Riedl a myslím, že všem přítomným bylo příjemně.Od 6.7. - 8.07.2010 v Galerii Mlejn - Karel Žaluda im memoriamPříjemná výstava na které se vzpomnělo na kolegu Karla.Od 13.5.. - 8.06.2010 v Galerii Mlejn - Petr Raška o b r a z ybavili se všichni, každý trochu jinak.Autor nejen že představil svá díla, zároveň vystoupil v čele kapely Hungary.
Výstavu uvedl za Galerii Eda Riedl, a Mgr. Lubomír Novotný. Hudební vystoupení kapela Hungary v mini složení.

Od 15.4.. - 12.05.2010 v Galerii Mlejn - Antonín Kroča, Milada Poliánová, Antonín Kroča ml., Jana Valčíková Kročová, Helena Sládková Výstava autorů školy Antonína Kroči

a tak jak už to chodí, když má Tonda výstavu, tak je v galerii plno, bylo tomu i nentokrát ve Mlejně
Výstavu uvedl za Galerii Eda Riedl, a Mgr Petr Beránek. Hudební vystoupení solistka NDM v Ostravě Mariana Pillarová, kterou na piano doprovodila Marie Horáčková.

Od 15.3.. - 12.04.2010 v Galerii Mlejn - Tomáš Měšťánek Výstava autorových obrazů - současná tvorbaZáběry z vernisážetak mistr maluje

se svými přáteli.

Výstavu uvedl za Galerii Eda Riedl, a Mgr Renata Skřebská. Hudební vystoupení Jiří Neduha a Roman Rotter. Dále v průběhu vernisáže preludoval Dimitrij Dostál.

Od 18.02. - 15.03.2010 v Galerii Mlejn - Výstava skupiny při Matici slezské v Opavě spolková výstava - kresba, malba, grafikaVýstavy se účastnili Alexander Dačenko, Bořivoj Frýba, Pavel Gregor, Ivan Haupfleisch, Rostislav Herrmann, Jaroslav Herman, Jaroslava Hýbnerová, Lenka Chorvátová, Eva Klimšová, Jindřich Matyášek, Marcela Mrázková, Pavla Pravdová, Šárka Quisová, Miroslava Rychtářová, Petr Štícha a Radolslav Tošenovský.

Od 7.01. - 14.02.2010 v Galerii Mlejn - Jiří Smejkal retrospektivní autorova výstava - kresba, malba, grafikaVýstava při příležitosti významného autorova životního jubilea.Výstavu uvedl za Galerii Eda Riedl, hodnocení autorových děl provedl profesor Eduard Ovčáček. Hudební vystoupení Sylva Smejkalová s autorskou skladbou věnované této vernisáži.

Od 5.11. - 21.12.2009 v Galerii Mlejn ROSKA 2009 výstava prací klientů ze sdružení Roska Ostrava

Ukončení výstavní sezony 2009 výstavou klientů aktivních ve sdružení ROSKA Ostrava.